Zadania interdyscyplinarne - Zaczynamy!
Dziś uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w realizacji zadania interdyscyplinarnego opartego na metodzie STEAM.
Uczniowie klas czwartych odkrywali tajniki recyklingu i ochrony środowiska. Dowiedzieli się, czym jest STEAM, obejrzeli film edukacyjny o recyklingu oraz tworzyli rymowanki i hasła promujące segregację odpadów. Powstały również kolorowe plakaty i pomysły na ekoinstrumenty, na których uczniowie zagrali akompaniament do piosenki „Śmieci”. Nie zabrakło też matematycznych zadań związanych z ekologią.
Z kolei uczniowie klas szóstych zgłębiali fascynujący świat światła i cienia. Sprawdzali, jak zmienia się cień w zależności od kierunku i natężenia oświetlenia, wykonywali pomiary i obserwacje, a następnie stworzyli własny teatr cieni. Na zakończenie przygotowali prace plastyczne inspirowane tematyką zajęć.
Był to dzień pełen kreatywności, naukowych odkryć i świetnej zabawy!


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!