Jak działa oczyszczalnia ścieków, czyli marcowe zadanie interdyscyplinarne.
Dnia 27.03.2025r. klasy 7 w ramach zadania interdyscyplinarnego udały się na wycieczkę edukacyjną do oczyszczalni ścieków. Po zakładzie oprowadził nas Pan Michał Starmach.
Uczniowie dowiedzieli się, że mechaniczno – biologiczna oczyszczalnia ścieków została uruchomiona w 1995 roku. Dziennie do oczyszczalni trafia równowartość 800 samochodów cystern ze ściekami z Zamościa i gmin ościennych.
W oczyszczalni podczas mechanicznych i biologicznych procesów oczyszczania unieszkodliwiane są tłuszcze, usuwane osady, następuje redukcja związków węgla, azotu i fosforu. Po zakończeniu procesu oczyszczania, sklarowane ścieki odprowadzane są do rzeki Łabuńki.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!