Logo Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu

Jak działa oczyszczalnia ścieków, czyli marcowe zadanie interdyscyplinarne.

Ocena 0/5

Dnia 27.03.2025r. klasy 7 w ramach zadania interdyscyplinarnego udały się na wycieczkę edukacyjną do oczyszczalni ścieków. Po zakładzie oprowadził nas Pan Michał Starmach.

Uczniowie dowiedzieli się, że mechaniczno – biologiczna oczyszczalnia ścieków została uruchomiona w 1995 roku. Dziennie do oczyszczalni trafia równowartość 800 samochodów cystern ze ściekami z Zamościa i gmin ościennych. 

W oczyszczalni podczas mechanicznych i biologicznych procesów oczyszczania unieszkodliwiane są tłuszcze, usuwane osady, następuje redukcja związków węgla, azotu i fosforu. Po zakończeniu procesu oczyszczania, sklarowane ścieki odprowadzane są do rzeki Łabuńki.

Galeria zdjęć

Zdjecie przedstawia pomieszczenie szkolne, w którym znajduje się grupa uczniów. Zdjęcie przedstawia zbiornik wodny Zdjęcie przedstawia zbiornik wodny na tle drzew
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności