Program Solidarność. Podaj dalej!
Kolejny raz przystąpiliśmy do programu. Jego celem jest uwrażliwienie uczniów i uczennic na drugiego człowieka oraz tworzenie przestrzeni do rozmowy w szkole na aktualne tematy społeczne. Młodzi ludzie analizują i interpretują współczesne fotografie, a następnie przekuwają swoje myśli w tekst – piszą pocztówkę i wysyłają ją do wybranych nieznajomych osób lub instytucji.
Każda kartka niesie podwójny przekaz: z jednej strony poprzez same zdjęcia, wybrane we współpracy z wybitnymi fotografami i fotografkami ze wszystkich krajów programu, a z drugiej dzięki osobistej wiadomości napisanej przez uczniów i uczennice.
W tym roku rozmawiamy o: dyskryminacji, rasizmie, nierównościach społecznych, równości płci, pokoju na świecie i zdrowiu psychicznym.
Solidarność. Podaj dalej! jest prowadzona w Polsce przez Fundację Szkoła z Klasą od 2017 roku. Program jest realizowany międzynarodowo z partnerami z Francji, Hiszpanii, Włoch, Słowenii i Chorwacji, finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus +. Więcej informacji na stronie: https://www.szkolazklasa.org.pl/obszary/solidarnosc-podaj-dalej/.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!