Eksperymentowanie, czyli kolory ukryte w liściu.
W tym roku szkolnym w pakiecie zajęć kreatywnych znalazło się eksperymentowanie. Co tydzień uczniowie na zajęciach przygotowują, przeprowadzają i omawiają ciekawe eksperymenty.
Celem eksperymentu jest pokazanie, że każdy zielony liść, kryje w swoich komórkach również inne barwniki. Ich cząsteczki nie są normalnie widoczne, ponieważ przykrywa je duża ilość zielonego chlorofilu. Mimo to, możemy je zobaczyć dzięki zastosowaniu prostego eksperymentu zwanego chromatografą. Metoda ta pozwala na rozdzielenie substancji przy pomocy kawałka bibuły oraz mieszaniny rozpuszczalników.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!