Drugoklasiści w skansenie Wesoła Stodoła
W dniu 22.10.2025r. uczniowie z klasy 2a i 2b wyruszyli na wycieczkę do skansenu dla dzieci Wesoła Stodoła. Gospodynie przygotowały im szereg atrakcji. Było rozpoznawanie dawnych sprzętów: Co to jest i do czego służyło? Wśród sprzętów był cep, sierp, tara, magiel, drewniana pralka, maselniczka, żelazko z duszą, lampa naftowa, pług, brona. Nie lada wyzwaniem było wydojenie sztucznej krowy- niektórym szło bardzo dobrze, inni potrzebują jeszcze ćwiczeń. Dzieci miały okazję nakarmić i pogłaskać kozy i króliczki oraz poobserwować świnki. Był też czas na wspólne zabawy, pieczenie kiełbasek, co sprzyjały integracji drugoklasistów. Każdy uczestnik wrócił z własnoręcznie wykonaną pamiątką. Dziękujemy gospodyniom za miło spędzony czas.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!