Szkolny Festiwal Nauki
W tym miesiącu zadanie interdyscyplinarne poświęciliśmy Szkolnemu Festiwalowi Nauki. Uczniowie przygotowywali zadania dla innych uczniów. Musieli koncentrować się wokół 20 lat Polski w unii Europejskiej. Przygotowane zadania miały dotyczyć historii, geografii, kultury i przyrody.
Po przygotowaniu zadań i poprawnych odpowiedzi rozpoczął się czas rozwiązywania zagadek i problemów. Uczniowie przygotowali stanowiska z zadaniami, które często wyposażone były w tablety lub laptopy niezbędne do wykonania zadań.
Wśród pytań, które najczęściej pojawiały się w zadaniach klas IV-VI, były dotyczące flag państwowych, położenia geograficznego państw UE, historii, a także kuchni europejskiej.
Należy dodać, że były to zadania wymagające posługiwania się mapą, wyszukiwania wiadomości i informacji, samodzielności i kreatywności, łączenia faktów i wykorzystywania posiadanej wiedzy . Wiele ciekawych, nowych wiadomości i umiejętności.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!