Na wycieczce
W piątek 6.12.204 uczniowie z klas 1-3 wyruszyli na wycieczkę w poszukiwaniu Świętego Mikołaja. Po drodze z uwagą słuchali opowieści pana Huberta o mijanych obiektach i osobliwościach przyrodniczych. Podczas wycieczki zwiedzili Zbrojownię Rycerską; poznali i odegrali legendę o Halinie Krępiance, która uratowała Sandomierz przed Tatarami. Mieli okazję przymierzyć rycerskie zbroje i stroje oraz zmierzyć się z pobytem w sali tortur- oj działo się działo. Następnie cała grupa udała się na spacer po Sandomierzu. Uczniowie zobaczyli Bramę Opatowską, Rynek, przeszli przez Ucho Igielne, na poprawę humoru potarli krzemienne oczko w ogromnym pierścionku- ponoć działa. Kolejną atrakcją było przejście wąwozami lessowymi i obejrzenie najstarszego kościoła w Sandomierzu i alei lip, które były sadzone korzeniami do góry.
Później grupa wyruszyła do Nowej Dęby na pyszny obiad i do Muzeum Bombki Choinkowej. Uczniowie oglądali wystawy bombek, choinki z rożnych stron świata, poznali proces powstawania bombek. Podsumowaniem wycieczki było ozdabianie bombek wg własnego pomysłu, sesja z Mikołajem oraz zakupy. Na koniec cała grupa wyruszyła w drogę powrotną do Zamościa do stęsknionych rodziców.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!