Logo Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu

Uczniowie naszej szkoły dbają o zdrowie cyfrowe!

Ocena 0/5

W listopadzie uczniowie klas 4, 7 i 8 wzięli udział w ogólnopolskim projekcie „Higiena Cyfrowa”, realizowanym we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji. Głównym celem projektu było promowanie zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno bezpieczne korzystanie z technologii, jak i aktywną troskę o zdrowie fizyczne i psychiczne.

Podczas zajęć uczniowie:

 Poznawali zasady higieny cyfrowej, m.in.:

jak bezpiecznie korzystać z internetu i mediów społecznościowych,
jak dbać o wzrok i kondycję podczas korzystania z urządzeń mobilnych,
jak unikać uzależnienia od smartfonów i gier.

Podejmowali również działania sprzyjające zdrowiu offline:

ćwiczenia ruchowe podczas przerw,
propozycje aktywności na świeżym powietrzu,
planowanie czasu wolnego bez ekranów.
Projekt uświadomił uczniom, jak ważne jest zachowanie równowagi między światem online i offline, a zdrowe nawyki cyfrowe mogą pozytywnie wpływać na naukę, samopoczucie i relacje z innymi.

Dbajmy o zdrowie w sieci i poza nią – każdego dnia!

Galeria zdjęć

1000003153 1000003142 1000003150 1000003124
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności