Erasmus+ projekt No Planet B - debata wirtualna
W dniach 3–5 grudnia 2025 nasza szkoła była gospodarzem wirtualnej debaty organizowanej w ramach projektu Erasmus+ No Planet B. Wraz z uczniami ze szkół partnerskich z Grecji, Chorwacji i Rumunii przez trzy dni pracowaliśmy nad zagadnieniami związanymi z emisją CO₂.
Pierwszego dnia poruszaliśmy temat Porozumienia Paryskiego – umowy podpisanej przez ponad 170 państw, której głównym celem jest wspólne przeciwdziałanie zmianom klimatu. Nasi uczniowie zaprezentowali najważniejsze postanowienia tego dokumentu, a następnie wspólnie debatowaliśmy nad argumentami za i przeciw jego realizacji.
Drugiego dnia dyskutowaliśmy nad pytaniem: Czy rządy powinny wprowadzić surowsze regulacje dotyczące emisji dwutlenku węgla (CO₂)? Uczestnicy przedstawiali zarówno argumenty popierające zaostrzenie przepisów, jak i te wskazujące na potencjalne trudności.
Trzeciego dnia zastanawialiśmy się, jakie konkretne działania każdy z nas może podjąć na co dzień, aby ograniczyć emisję CO₂. Wspólnie tworzyliśmy listę realnych i wykonalnych inicjatyw, które mogą pomóc chronić klimat.
Przykłady i wypowiedzi młodych ludzi wyraźnie pokazały, że są oni zaniepokojeni zmianami klimatycznymi, które już dziś wpływają na nasze życie.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!