Logo Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu

Rozmawiamy, podsumowujemy, wspieramy

Ocena 0/5

Rozmawiamy, podsumowujemy, wspieramy

W naszej szkole dobrą praktyką są indywidualne, trójstronne spotkania Rodzic–Uczeń–Nauczyciel, które odbywają się pod koniec półrocza. To czas podsumowania, refleksji i wspólnego planowania dalszych działań. Za nami spotkania tegoroczne.

Podczas spotkania uczeń jest w centrum uwagi – dokonuje samooceny, mówi o swoich mocnych stronach i sukcesach, ale także o trudnościach i obszarach do poprawy. Przy wsparciu nauczyciela uczy się analizować swoje wyniki i szukać przyczyn ewentualnych niepowodzeń.

Wspólnie z rodzicami i wychowawcą zastanawiamy się, co można zmienić i jak – przy wsparciu szkoły i rodziny – pomóc uczniowi osiągać sukcesy.

Takie spotkania budują poczucie odpowiedzialności ucznia za własne uczenie się, wzmacniają współpracę z rodzicami i pokazują, że edukacja jest wspólną sprawą. Wszystko w atmosferze wzajemnego szacunku, zrozumienia i troski o wszechstronny rozwój dziecka.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności